Предности на пес чешлање Маси

Погодност
Табелата автоматски става вашето куче на висина за чешлање. Вие не треба да учат повеќе или пробајте да го повреди зглобот зетот вашето куче, додека тој или таа е во скутот. Наместо тоа, маса чешлање става куче на совршена висина за чешлање.

Безбедност
Практично сите куче чешлање маси доаѓаат со некои од типот на површината која не се лизга - не го купат еден, освен ако постои ребрести баласт или некои од типот на капакот, кој е лесен за вашето куче да зафат. Вашето куче ќе биде влажна и може да се лизга и слајд ако површината не е безбедно. Покрај тоа, многу чешлање маси доаѓаат со метални рака и јамката која може да се користи за да се задржи вашето куче безбедно во место во текот на чешлање.

Чекор на, чекор надвор
Со или хидраулични и електрични куче чешлање маси, може да се намали масата речиси сите на патот до подот. Ова е одлична можност за куче тоа е тешка или се чувствува малку паника или напнати. Наместо да се користи сила за да го носат кучето на локацијата на чешлање, можете едноставно да го користите поводник да одиме на кучето на масата. Кога чешлање е завршена, намалување на маса и да имаат куче одиме надвор.

tp


Време на мислењето: Aug-09-2018
WhatsApp Онлајн Chat!